СФЕРА ДІЯЛЬНОСТІ


Для здійснення природоохоронної діяльності та організації лісогосподарського виробництва лісгоспу надано у постійне користування 29530 га земель лісового фонду, з яких 27275 га вкриті лісовою рослинністю. Деревостани з переважанням у складі бука займають 63,3; ялиці - 14,8; ялини - 12,2 дуба - 3,2 відсотка від площі вкритих лісовою рослинністю земель. На решті 6,2 відсотках цих земель у складі насаджень домінують на невеликих ділянках модрина, сосна, граб, ясен, явір та м'яколисті породи.

Лісовий фонд підпиємства представлений високопродуктивними, корінними за породним складом одновіковими та умовно-одновіковими насадженнями. Середній запас ростучого лісу на 1га сягає 358куб.м, а середній річний приріст запасу деревини становить 4,7 куб.м/га. Наведені середні показники лісового фонду є високими, незважаючи на те, що 7,1 тисячі гектарів найпрдуктивніших лісів було передано до Ужанського національного природного парку.


Загальний запас насаджень 9 752 тис.кбм. деревини, середній запас на 1 га вкритих лісовою рослинністю земель 350 куб.м.  Щорічна розрахункова лісосіка складає 35,24 тис. куб.м..  З дозволених до вирубування обсягів головного користування, щорічно вирубується  в межах 15 - 20 тис. куб.м. Середній запас, що вирубується з 1 га, складає 250 куб.
Всі рубки умовно діляться на рубки головного користування і рубки проміжного користування. Рубки догляду є основним видом догляду за лісом. Щорічно обсяг рубок поліпшення якісного складу лісів становить біля … га при цьому заготовляється до 30 тис. кубічних метрів деревини. Розмір рубок головного користування становить 35.2… тис. кубічних метрів на рік.


Господарська діяльність лісгоспу спрямована на забезпечення народного господарства багатьма видами товарів народного споживання, що отримують від переробки деревини. Лісове господарство відіграє важливу роль в економіці району, адже перевжаючими підприємствами є лісопереробні.

ДП "Великоберезнянське лісове господарство" здійснює лісогосподарчі заходи, враховуючи еколого-економічні фактори та керуючись проектом ведення і розвитку лісового господарства, розробленого лісовпорядкуванням. Цим проектом передбачено господарювання в лісах зі застосуванням типологічних та генетико-селекційних підходів. Запроектовані всі види робіт та їх обсяги упродовж лісогосподарського циклу з вирощування деревостанів.

Лісогосподарскі заходи, що передбачені проектом,є обов'язковими до виконання. Тому лісівники підприємства розпочинають цикл господарювання з лісонасіннєвої бази. У лісгоспі ця база представлена 12 постійними лісонасіннєвими ділянками загальною площею 62,8 га. Постійні лісонасіннєві ділянки ДП «Великоберезнянський лісгосп»: дуб звичайний (Великоберезянянське, Костринське лісництва), бук лісовий (Великоберезнянське лісництво), дугласія (Костринське, Жорнавське, Чорноголівське, Бистрицьке лісництва), дуб скельний ( Чорноголівське лісництво), модрина європейська (Волосянківське лісництво), модрина європейська (Волосянківське лісництво), ялиця біла (Лютянське лісництво). Плюсові дерева знаходяться у Великоберезнянському лісництві (бук лісовий) та Жорнавському лісництві (дугласія).


Вирощування садивного матеріалу забезпечують 29 тимчасових лісових розсадників, з яких 2-піднаметові. Садивним матеріалом лісгосп себе забезпечує повністю, а надлишок стандартних сіянців ялиці білої та саджанці декоративних порід реалізує на внутрішньому ринку. При лісовідновних роботах перевага надається природньому поновленню, яке сягає 60 га при 80 га щорічно створюваних лісових насаджень. Доглядові рубання, санітарно-оздоровчі заходи, головне рубання та роботи з побічного користування лісом також здійснюється силами лісгоспу, а при необхідності на умовах договорів деякі роботи виконують спеціалізовані підприємства і фірми.