ЛІСОВА СЕРТИФІКАЦІЯ


ІНФОРМУВАННЯ

ДП "Великоберезнянський лісгосп" інформує, що дію сертифікату FSC: SGS – FM/COC – 011070 призупинено з 09 червня 2021 року. Підприємство не може робити жодних сертифікаційних заяв, використовувати логотипи FSC чи продавати продукцію як сертифіковану упродовж періоду призупинення дії сертифікату.

ПІДТВЕРДЖЕННЯ СЕРТИФІКАТУ

На протязі 15-16 березня 2018р. у ДП «Великоберезнянський лісгосп» проводився перший наглядовий аудит згідно вимог QUALIFOR   ведучим аудитором SGS Тетяною Данчук-Дворецька та місцевим експертом Сергієм Жмурко. Окрім зазначених осіб, в аудиті були заявлені та приймали безпосередню участь спостерігачі: Дацко В.В. та Лабанич М.І. – представники ТДВ «Перечинського лісохімічного комбінату».

Під час проведення сертифікаційного аудиту було здійснено виїзд у три лісництва підприємства: Великоберезнянське, Жорнавське, Волосянківське, в яких було проаналізовано ведення необхідної технічної документації, проведено співбесіди-інтерв’ю зі спеціалістами лісництв, а також було оглянуто ділянки лісу, де проводяться лісозаготівельні роботи, як підрядними організаціями, так і власними силами.

Одночасно з цими заходами, було оглянуто і інші об’єкти лісогосподарської діяльності підприємства, які демонструють політику підприємства, в тому числі, як утримувача сертифіката Лісової Опікунської Ради.

За   підведеними підсумками наглядового аудиту, дію сертифіката – підтверджено.

В.Петрунь, відповідальний за
сертифікацію по підприємству

ДП «Великоберезнянський лісгосп» сертифіковано компанією SGS, FSC®, код ліцензійної угоди FSC-C136102.ГОТУЄМОСЯ ДО СЕРТИФІКАЦІЇ

Сертифікація лісів – це щорічне планомірне дослідження стану наших лісів, вивчення усіх складових господарського процесу, забезпечення доступності лісових ресурсів місцевому населенню тощо.

Ставиться завдання забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру, стандартів. Протягом останніх   років проходить   сертифікацію за міжнародною схемою Лісової опікунської ради і ДП «Великоберезнянське лісове господарство».

Головний лісничий підприємства Василь Петрунь   стверджує, що сертифікація лісів дає змогу визначити внесення до реєстру і оберігати всі перлини наших зелених масивів. Тому господарі лісу повинні дбати про збереження рідкісних та зникаючих форм життя, природні угруповання. І лише за таких умов можна досягти розумного балансу екологічної, соціальної і економічної складових у веденні лісового господарства. Він зауважує, що   поступово зникатимуть суцільні вирубки, їх місце займуть вибіркові й поступові: лісовідновлення в них відбуватиметься природним шляхом. Не менш важливе значення має і боротьба з незаконними (самовільними) рубками.

Велику увагу звертаємо на збереження особливо цінних лісів, адже це один з принципів ведення лісового господарства за схемою Лісової Опікунської Ради. Воно має сприяти підтримці або поліпшенню характеристик цих лісів. До речі, прийняття рішення стосовно особливо цінних для збереження лісів планується з особливою обережністю, прискіпливо, враховуючи всі можливі наслідки.

Наразі на підприємстві йде доопрацювання певних невідповідностей, які були виявлені під час проведення наглядового аудиту. Ретельно перевіряється стан охорони червонокнижних рослин і тварин, проводяться бесіди і зустрічі з активами органів місцевого самоврядування, учнями шкіл, населенням.. Лісівники ретельно перевіряють стан приживлюваності посадженого навесні лісу, виявляють пошкоджені   деревця, виявляють місця незаконних   рубок і ін.

Зазвичай, сертифікована продукція маркується відповідним логотипом задля гарантування споживачеві законності і сталості джерел походження деревини, яка використовувалася для виготовлення товару. Адже це необхідна умова для експорту лісової продукції, невдовзі вона стане нормою і на вітчизняному ринку.

СЕРТИФІКАЦІЯ - ВИГОДА СПІЛЬНА

На спільній нараді у РДА та районній раді директор ДП «Великоберезянняське лісове господарство» ознайомила присутніх з метою та принципами проведення сертифікації лісів. Підприємство готується до нового підтвердження раніше сертифікованих лісів.

Директор підпримєства наголосила, що нині пріоритетним напрямком гармонізації відносин між лісовим господарством та природоохороною вважається лісова сертифікація за схемою FSC ® (Лісової Наглядової Ради). Сертифікація лісів – це незалежна оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку.

Ольга Олень наголосила, що метою лісової сертифікації є  приведення лісового господарства у відповідності до міжнародних стандартів, вдосконалення існуючої системи управління лісовим господарством, створення кращих можливостей для продажу лісової продукції. Лісова сертифікація забезпечує ведення лісового господарства шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру, стандартів, надає унікальні можливості для громадськості, місцевих громад та інших зацікавлених сторін у лобіюванні своїх  прав та інтересів. Лісопродукція підприємств, які мають сертифікат FSC ®, вважається законно заготовленою. Також для підприємства поліпшується доступ на екологічно чутливі ринки, поліпшується імідж підприємства та полегшується маркетинг його продукції.

Виступаюча закликала учасників наради сприяти сертифікації лісів Великоберезнянщини, адже лісова галузь залишається провідною у регіоні.

ОБГОВОРИЛИ ПРИНЦИПИ І КРИТЕРІЇ ЛІСОВОЇ СЕРТИФІКАЦІЇ

З метою приведення лісового господарства у відповідність до міжнародних стандартів, вдосконалення існуючої системи управління лісовим господарством, створення кращих можливостей для продажу лісової продукції, незалежною аудиторською компанією SGS   у ДП Великоберезнянське лісове господарство» було проведено сертифікацію лісів, оцінку відповідності ведення лісового господарства в лісах критеріям та принципам FSC ® (Лісової наглядової Ради). 
 
Цього року компанія SGS здійснює наглядовий аудит з лісової сертифікації на нашому підприємстві. При його   проведенні   основна увага звертається на спів­працю   підприємства з екологічними, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування. Зацікавлена і предметна розмова про це відбулася цими днями у виконкомі Чорноголівської сільради, у якій взяли участь керівники і фахівці держлісгоспу.

У розмові йшлося про дотримання принципів та критеріїв FSC ® підприємницькими структурами, які залучаються до виконання лісогосподарських робіт на підприємстві, дотримання   технології лісозаготівель уздовж водотоків, недопущення їх захаращеності порубковими залишками, збереження Червонокнижних видів рослинного і тваринного світу, рідкісних та зникаючих видів під час виконання лісогосподарських заходів, дотримання інших принципів та критеріїв FSC ® згідно із затвердженим стандартом з лісової сертифікації.

Підсумки розмови, які стосуються ролі органу місцевого самоврядування у цій справі, будуть затверджені   рішенням виконкому Чорноголівської сільради.