Подорож на Явірник

 

 На території Костринського лісництва знаходиться безліч цікавих та унікальних природних об’єктів. Одним з таких надзвичайно цікавих об’єктів як для науки так і для розвитку рекреації є гора Яворник.

Первісні   буково-яворові екосистеми на горі Яворник ще в далекому 1934 році зацікавили видатного чеського науковця   А. Златніка, який на горі Яворник заклав постійні пробні площі   з метою дослідження ценотичної та вікової структури пралісових деревостанів. З 1984 року на горі Яворник на площі 100 га був створений лісовий заказник місцевого значення,   який в 1999 році разом з усією територією Костринського лісництва увійшов до складу Ужанського НПП без вилучення у постійних землекористувачів. Серед природніх об’єктів г.Яворник, є напевно одним з найвідвідуваніших місць на території Великоберезнянського району. Працівники лісової охорони Костринського лісництва ведуть догляд та підтримують в належному стані туристичні маршрути, які проходять рекреаційною зоною на г.Яворник Костринського лісництва, зокрема с.Руський Мочар-г.Яворник-с.Кострино, с. Забрідь-г.Яворник-с. Сіль.

Днями маршрут с.Руський Мочар-г.Яворник-с.Кострино відвідала група науковців м.Берн, Швейцарія в супроводі майстра лісу Костринського лісництва Халахан В.П. Вражені природніми екосистемами та краєвидами г.Яворник швейцарці були задоволені екскурсією на території   Костринського лісництва.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар