Не допустити поширення африканської чуми свиней

 

 

Відбулося засідання протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації у зв’язку з поширенням у області африканської чуми свиней. Відповідною комісією ОДА напередодні було прийняте рішення депопуляції диких свиней з моніторинговими дослідження щодо захворювання.

У роботі засідання взяли участь перший заступник голови РДА Вадим Шелемон, заступник голови РДА Іван Мицьо, фахівці ДП «Великоберезнянське лісове господарство», Ужанського національного парку, управління економічного розвитку та торгівлі   РДА, відділу Держспоживслужби та інших служб.

Розпочинаючи нараду, перший заступник голови райдержадміністрації Вадим Шелемон наголосив, що у Закарпатській області зафіксували спалах африканської чуми свиней. Поширення цього небезпечного захворювання вимагає вжиття негайних заходів, які убезпечать   сільськогосподарські тварини від загибелі.

Про заходи щодо профілактики АЧС в районі інформував начальник управління Держпродспоживслужби у   районі  Петро Могилевич, який звернув увагу на необхідність негайного інформування відповідних служб у разі виявлення хворих, загиблих тварин, як в домогосподарствах, так і в дикій фауні.

Оскільки лікування хворих тварин не проводиться, основним засобом боротьби з АЧС залишається здійснення заходів щодо недопущення занесення вірусу в господарства населення. З метою недопущення занесення збудника необхідно  дотримуватися наступних заходів профілактики: не дозволяється вводити свиней невідомого походження в стадо свиней господарства приватної власності; заборонити доступ сторонніх осіб на територію, де утримуються свині; не дозволяється згодовування кормів тваринного походження; регулярно проводити дезінфекцію, дезінсекцію, побілки, знищення гризунів в приміщеннях, де утримуються свині; проводити вакцинації свиней проти класичної чуми.

Одним з важливих засобів недопущення АЧС свиней є депопуляція диких свиней. Виступаючий   наголосив, що необхідно провести інвентаризацію мисливських господарств району, встановити чисельність та здійснити повну депопуляцію диких кабанів з відбором матеріалу для моніторингових досліджень, заборонити підгодівлю диких кабанів, сформувати мисливські бригади з мисливців, лісівників, представників органів місцевого самоврядування, ветеринарних спеціалістів.

Виступили на засіданні також заступник директора Ужанського національного природного парку Юрій Павлей та голова ГО «Мисливське товариство «Вадас» осередку Любомир Гопко.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар