Мирний протест лісівників краю

 

 Лісівники Великоберезнянщини підтримали всеукраїнську акцію протесту щодо недопущення реалізації Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства до 2022 року, прийнятої 15 листопада 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України.

Така реакція на міністерський проект розвитку лісової галузі не випадкова, адже саме зелені насадження є запорукою сприятливого природно-екологічного балансу на планеті.По-друге, вони складають значну більшість території нашого гірського краю і є основою сьогоднішнього економічного становища та перспективою майбутнього розвитку району.

Суть протесту працівників держлісгоспу виклала на мітингові голова профкому підприємства   Мар’яна Майдич. Вона нагадала,   що дану стратегію прийнято кулуарно на засіданні Кабміну 15 листопада 2017 року, без обговорення її громадськістю. Основна її мета -це зміна моделі управління, або ж так звана корпоратизація - створення якоїсь окремої структури з корпоративними правами. Водночас   Стратегія передбачає передачу повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень, що суперечить загальній децентралізації.

Виступаюча ознайомила учасників мирного протесту із   Зверненням до керівництва держави. У ньому наголошується, що процес реформування лісового господарства має бути прозорим і базуватися на основних принципах розвитку галузі. Йдеться про вимогу відміни рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2015 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року» і врахування  
інших науково обґрунтованих пропозицій.

Зміст звернення було передано голові райдержадміністрації Василеві Симочку та голові районної ради Ярославові Шукалю. Керівники району, не вдаючись у аналіз Стратегії, підтримали активну позицію господарів лісу краю до перспектив розвитку своєї галузі.

Учасники акції   також висловлювалися   проти передачі лісів у концесію, створення у Києві монополіста в галузі лісового господарства, що призведе до ліквідації лісгоспів та масового скорочення робочих місць. «Не дамо забрати останнє на Великоберезнянщині вдержавне підприємство, які є важливим   бюджетоутворюючим   колективом краю» - така думка переважала у розмовах по завершенні акції.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар