Збережемо первоцвіти

 

 

На Великоберезнянщині зростає багато видів ранньоквітучих рослин – підсніжник білосніжний, пролісок дволистий, білоцвіт весняний, шафран Гейфеля, первоцвіт весняний та інші. Перераховані вище   занесені до Червоної книги України.

Із початком весни, на жаль, настає час і «квіткових браконьєрів». Незабаром продавці червонокнижних весняних квітів з’являться на вулицях, ринках та на узбіччях доріг. Якщо не запобігати таким діям, то через масове знищення, первоцвіти можуть взагалі зникнути. Шкода від зривання завдається непоправна, адже, якщо рослину зірвати, порушується процес її розмноження, без квітки не сформується насіння і до наступної весни вона загине.

Хочемо нагадати, що   за порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена відповідальність за ст. 88-1 ч. 1, ч. 2 та ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією рослин. За збір рідкісних першоцвітів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачене накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією рослин.

Пам’ятаймо, збираючи червонокнижні первоцвіти.   ми губимо їх, купуючи - допомагаємо губити!

      Мар’яна Майдич,
      провідний інженер

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар