У шкілці поралися юні помічники лісівників

 

 Школярі   Жорнави завжди беруть активну участь у традиційній щорічній акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Цієї весни до важливої справи збагачення зеленої краси свого краю долучилися не лише члени шкільного лісництва і старшокласники, а й учні початкових класів.

Хлопчики й дівчатка з великим захопленням і ентузіазмом трудилися у шкілці, висаджуючи тендітні ялинки, які відтак будуть посаджені на лісових плантаціях місцевого лісництва.

Перед початком робіт у лісовому господарстві з учнями четвертого класу провели бесіди і практичні заняття. Керівник шкільного лісництва, помічник лісничого Жорнавського лісництва Елла Янковська постаралася донести до хлопчиків і дівчаток необхідність збереження лісів на планеті, захопити юнь лісівницькою справою. Цікаві творчі завдання придумала для своїх вихованців і класовод Ганна Сегеда, яка завжди наголошує на важливості любові до природи, прагне, щоб молодь виростала справжнім господарем на своїй землі.

Підтримує участь школярів у житті лісництва   його керівник, заслужений лісівник України Юрій Гачкайло:

- Наше головне завдання - постійне відтворення лісів. Надзвичайно важливо, щоб цією ідеєю були окрилені і наші діти. Саме їм, майбутнім господарям краю, треба прищепити любов до рідного довкілля. Лише тоді лісівникам можна буде чесно глянути у вічі і сучасникові, і майбутньому співвітчизнику, який прийде до карпатського лісу в наступному столітті. Переконаний: сучасники не лише збережуть для майбутніх поколінь наш зелений скарб, а й примножать його, - задоволено підсумовує роботу маленьких помічників Юрій Андрійович.

Четвертокласники дуже старанно виконували усі настанови лісівників, коли висаджували рядочками у грунт тендітні сіянці ялинок. Хлопчики викопували ямки, а дівчатка бережно вкладали в них деревця, притоптували довкола стовбурців землю.   Вони запам’ятали, що від дотримання вимог технології садіння, залежить приживлюваність саджанців. Адже якийсь час їм буде нелегко розпочати ріст на новому місці. Тому юні садівники з усією відповідальністю поставилися до лісівницької справи. Треба було бачити сяючі очі та усміхнені обличчя   дітвори, яка   усвідомлювала свою причетність до виявленої довіри примножувати навколишню красу!

Принагідно годиться додати, що в Жорнавському лісництві розсадники і шкілки завжди прополоті, доглянуті чи не краще, аніж грядки у гарної господині. Звичайно, юні помічники відмітили цю старанність лісівників і постараються у майбутньому дотримуватися такого ж ставлення до вирощування лісових саджанців.

На фото: четвертокласники Жорнавської ЗОШ І-ІІ ст. садять ялинки у шкілці лісництва.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар