Гасили умовну пожежу

 

 На території урочища Брештаново великоберезнянського лісництва ДП «Великоберезнянське лісове господарство» відбулися спільні   тактико-спеціальні навчання   лісівників та рятувальників з ліквідації умовної надзвичайної ситуації, спричиненої лісовою пожежею.

За задумом, під час патрулювання лісового масиву   лісництва лісівник виявив пожежу, про що повідомив відповідних фахівців підприємства. Керівництво лісгоспу вжило першочергових заходів щодо організації гасіння власними силами та наявними засобами.

Після   прибуття до місця виклику працівники лісового господарства взялися за гасіння, застосовуючи ранцеві оприскувачі. Також збивали вогонь, засипали його ґрунтом та прокладали   мінералізовану смугу. Саме такі ефективні способи гасіння пожеж на початковій стадії були продемонстровані лісівниками. Спостерігали за діями лісівників провідний інженер з охорони лісу підприємства Ярослав Кірик, провідний інженер з охорони праці та цивільної оборони Володимир Мартиненко, лісничий великоберезнянського лісництва Тарас Вогар та його помічник Анатолій Федоришій.

Але швидко ліквідувати пожежу наявними силами та засобами не вдавалося. Тож до місця події було викликано сили та засоби пожежного підрозділу ДПРЧ-2 УДСНС в Закарпатській області. Прибули з рятувальниками начальник Василь Клецко та його заступник Валерій Бабич.

Спільними зусиллями пожежу вдалося досить оперативно ліквідувати. На навчаннях були продемонстровані різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників, готовність особового складу до всіх необхідних дій на випадок виникнення лісових пожеж. Крім того, було відпрацьовано взаємодію та порядок організації підрозділів, які залучаються для гасіння лісових пожеж.

- Дуже важливо, що є порозуміння між лісовою охороною та рятувальниками. Коли ми виявляємо невеликі загорання в лісі, то справляємося з ними самостійно, адже маємо підготовлений особовий склад та достатню кількість спеціального інвентарю. Сьогодні ж ми відпрацювали взаємодію на випадок великих загорань у лісі. Навчання показали високу організацію та готовність підрозділів, які брали в них участь, до спільних дій у випадку лісових пожеж, –   наголосив провідний спеціаліст з охорони лісу ДП «Великоберезнянське лісове господарство» Ярослав Кірик.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар