Не допустити лісових пожеж

 

 

Цьогорічна літня спека тримає усіх лісівників у напрузі, адже значно зросла пожежна небезпека. Тим паче, що по всіх куточках планети вирують вогняні стихії, зокрема у лісових масивах.

Лісова пожежа – одне з найскладніших стихійних явищ, яке за декілька хвилин знищує гектари зелених масивів. Тому з появою перших теплих весняних променів аж до пізньої осені працівники лісового господарства завжди напоготові, щоб не допустити найменших спалахів поблизу лісу. Першочерговим завданням для лісівників ДП «Великоберезнянське лісове господарство» є профілактика та недопущення виникнення лісових пожеж. Боротьба ж із самовільними підпалами сухої трави –   справжнє лихо, з яким боремося щороку. На щастя, жодної значної пожежі у наших масивах цього року не зафіксовано.

Цієї весни наші лісівники взяли участь у спільних з рятувальних протипожежних навчаннях. Учасники   відпрацьовували питання координації дій спецпідрозділу ГУ МНС   району та відомчих підрозділів лісового господарства у разі виникнення лісової пожежі. Було зроблено значний крок у напрямку взаємодії пожежних служб територіальних управлінь двох відомств, вдосконалено механізм керування діями під час локалізації та ліквідації вогняної стихії. У ході навчання вогнеборці отримали практичні навички, відпрацювали прийоми і способи гасіння лісових пожеж, при взаємодії відповідних служб різного підпорядкування розробили стратегію і тактику ліквідації надзвичайної ситуації. Це дозволить уникнути або ефективно спрацювати в разі виникнення небезпеки.

Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги – штучно створений протипожежний бар’єр, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. З початку 2018 року в нашому держлісгоспі   створено 4 км нових та здійснено догляд за 11 км існуючих мінералізованих смуг. Ще продовжимо догляд за смугами загальною протяжністю 5 кілометрів.

Не забуваємо у цій справі про роз’яснювальний   аспект. Тому вздовж доріг, в лісових масивах, в місцях відпочинку лісівники встановили кілька нових аншлагів та білбордів з нагадуваннями про небезпеку пожеж у лісі. Ми активно проводимо інформаційну роботу з населенням, бо запобігти пожежам легше і дешевше, ніж потім з ними боротися. А людський фактор у виникненні пожеж визначальний. Для того, щоб обмежити доступ населення до особливо пожежонебезпечних лісових масивів, позапланово встановлено 5 нових шлагбаумів.

Втім, проводячи інформаційну кампанію, лісгосп не забуває і про технічну підготовку. У Волосянківському лісництві підготували   водойму для забору води на
випадок гасіння лісових пожеж. Також цього року закупили два   ранцеві вогнегасники на базі бензопили «Штиль». Словом, робимо усе для того, щоб не допустити у лісових масивах пожеж та бути готовими їх   приборкати.

      Ярослав Кірик,
провідний інженер з охорони лісу

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар