Усе зібране насіння - кондиційне

 

 

Заготівля якісного насіння – основа закладання міцного лісу. Це завдання для лісівників особливо актуальне восени, коли   проводяться планові заготівлі високоякісного насіння.

Для забезпечення розсадників посівним матеріалом на весну 2019 року заготівля лісового насіння розпочалася наприкінці літа. Процес збирання насіння деяких із порід не зовсім легкий, як здається на перший погляд, – це велика затрата часу й терпіння працівників.

Обсяги заготівлі лісонасіннєвої сировини визначають, беручи до уваги забезпечення підрозділів сіянцями лісових порід для шкілок, а також площ зрубів минулих років. Згідно цього у 2018 році   заготовлено 210 кг лісового насіння, в т.ч. ялиці білої – 70кг, клена-явора – 10 кг, дуба звичайного – 130 кг. Воно було зібране з постійних лісонасіннєвих ділянок підприємства.

«Щоб в розсадниках виросли життєстійкі сіянці, які згодом будуть використані для лісовідновлення, перед посівом насіння перевіряємо на якість у Закарпатську лісонасіннєву лабораторію. Для цього відбираємо середній зразок серед зібраної партії насіння, яке ретельно оглядаємо, чи нема   пошкоджень. Оформляємо етикетку, паспорт, акт відбору і відправляємо у контролюючу лабораторну установу. Після перевірки на чистоту, схожість, енергію пророщування тощо, нам адресується посвідчення про кондиційність насіння, яке характеризує якість і гарантію. Наразі усе зібране нашими фахівцями насіння уже перевірене. Некондиційного   не виявлено, якість оцінена ІІ класом з відповідними рекомендаціями» - розповіла провідний спеціаліст з лісових культур   Мар’яна Майдич.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар