Захистили проект з лісовідновлення

 

 З середини-кінця наступного місяця розпочнеться найважливіша кампанія за участі лісівників і їх помічників, які вболівають за примноження зеленої краси нашого краю.

Масштабне лісовідновлення ділянок у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», де раніше була лісозаготівля, відбудеться і на Великоберезнянщині. Саме заплановані проекти з лісовідновлення захищали нещодавно лісові господарники гірського району.

19 лютого   у приміщенні адмінбудинку Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулося засідання комісії з розгляду та підготовки проектів лісових культур та природного поновлення на 2019 рік. За традицією їх захищають головні лісничі, інженери лісових культур та лісничі підприємств. Розгляд здійснювала спеціальна комісія, до складу якої увійшли спеціалісти Закарпатського ОУЛМ та науковці. До складу комісії увійшли начальник відділу лісового та мисливського господарства ЗОУЛМГ Орос І.В., головний   спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства ЗОУЛМГ Ріцков В.В., директор «Зачарований край» Феннич В.С., доцента кафедри лісівництва УжНУ Ф.Гербута. Від нашого підприємства у захисті проектів взяли участь директор, головний лісничий, провідний інженер з лісових культур та лісничі підпорядкованих лісництв.

Захист проектів лісових культур, плантацій та природного поновлення на 2019-ий рік відбувався в атмосфері всебічного і ґрунтовного аналізу найважливіших проблем під час проведення лісокультурних робіт, лісовідновлення та природного поновлення масивів, які необхідно вирішити в нинішньому році, зробивши, до того ж, вагомий внесок і на перспективу. Зокрема, активно обговорювалися питання своєчасного відновлення зрубів, схеми змішування порід, створення лісових культур у відповідності до типів лісорослинних умов. Цьогорічний захист проектів лісових культур продемонстрував, що їх розробки стають більш досконалими.

Згідно затверджених проектів на 2019 рік заплановано провести лісовідновлення на площі 112,0 га, в тому числі шляхом посадки лісових культур – 7,3 га та 104,7 га - природного поновлення лісу.   а саме: у Великоберезнянському лісництві – 4,8 га природного поновлення; у Костринському лісництві 1,5 га лісових культур та 3,0 га природного поновлення; у Лютянському лісництві – 2,6 га лісових культур і 3,5 га природного поновлення; у Чорноголівському лісництві – 3,2 га лісових культур і 93,4 га природного поновлення. До складу основних лісоутворюючих порід   включені бук лісовий, клен-явір, ясен звичайний, дуб звичайний, дуб північний, ялиця біла, ялина європейська, модрина європейська.

Успішно складений і захищений проект, сподіваємося, стане запорукою створення високопродуктивних, стійких лісових насаджень у масивах господарства. Тепер тривають підготовчі   роботи щодо його реалізації.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар