Збережімо первоцвіти!

 

 

Щороку в першій декаді березня триває масова заготівля та торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяції їх окремих видів.

У нашому районі, у масивах держлісгоспу зокрема, є ареали підсніжника, білоцвіту весняного, проліска та інших ранніх весняних квітів. Мета нашої природоохоронної діяльності навчитися берегти та примножувати багатства рідної землі, а не бездумно їх знищувати, відчувати рідну природу, придивлятись до захоплюючих таємничих явищ життя, усвідомлювати справжню необхідність збереження історико-культурної спадщини та пам’яток природи,

ДП «Великоберезнянський лісгосп» нагадує, що за порушення Порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу занесених до Червоної книги України, або таких, які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 КУпАП у вигляді штрафу на суму від ста (1700 грн.) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.

ДП «Великоберезнянський   лісгосп» також закликає громадян не купувати первоцвіти та відповідно не сприяти незаконному промислу, адже той хто купує - несе таку саму відповідальність, як і той, хто здійсню незаконну заготівлю червонокнижних рослин. Хочеться вірити, що усвідомлення кожного з нас про відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, нашого довкілля буде доброю гарантією збереження первоцвітів на теренах нашого краю.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар