Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» в селі Люта

 

 Уже багато років в Україні щорічно проводиться чудова весняна акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Головне, що в ній бере активну участь молоде покоління, якому не байдужа доля навколишнього середовища.

Головною метою акції є садіння дерев та створення нових лісів. 4 квітня така акція відбулася на околиці села Люта.

Реалiзацiя цьогорiчної акції на території  ДП «Великоберезнянський лісгосп» була особливою. До неї були залученi школярi Лютянської ЗОШ І-ІІІ ст. Під час проведення акцiї шкiльна молодь мала змогу дiзнатися про нелегкий процес пiдготовчих робiт, якi передують безпосереднiй посадцi лiсу. Ці процедури не є легкими, оскiльки охоплюють ряд етапів: заготівлю насiння, пiдготовку до висiву і посiв у розсаднику, вирощування, доглядання, викопування сiянцiв і саджанців, садіння. Iншими словами, вирощування лiсу є своєрiдним «виховним» і водночас творчим процесом, який вимагає немало зусиль та клопотiв.

Треба одразу додати, що особливості події надали і неповторні краєвиди, що оточують це гірське село та гарна погода, яка благословила труд юних помічників лісівників.

Пiсля теоретичного ознайомлення школярi здiйснили виїзд на заздалегiдь пiдготовлену площу та посадили новий ліс в урочищі Пастельницький. До роботи були залучені учні старших класів, яких підготувала до акції вчителька біології закладу Марія Перебзяк.

Прикметно, що до учнів долучилися керівник апарату райдержадміністрації Мирослав Свалявчик, завідуючий відділу районної ради Михайло Гойдра, начальник відділу лісових ресурсів та охорони праці Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Хміль, начальник Держекоінспекції в Закарпатській області Іван  Мартин,  сільський голова Юрій Буц, депутати органів місцевого самоврядування та підприємці. Почерпнув наснагу для творчості відомий закарпатський художник Василь Свалявчик.

Перед початком садіння деревець  виступали директор лісгоспу Ольга Олень та керівник апарату РДА Мирослав Свалявчик. Вони тепло привітали учасників акції і відзначили, що примноження зелених скарбів – це дуже благородна справа, яка з кожним роком стає масштабнішою і охоплює все більше людей. Виступаючі підкреслили, що  юні природолюби своїм прикладом демонструють, як треба ставитися до природи, любити її та оберігати.

Знаково, що участь у такій акції взяли учні 8,9 10 класів. «Такої старанності ми давно не бачили», - із задоволенням  відзначив лісничий Микола Кірик. Усі хлопці та дівчата дуже відповідально поставилися до цієї клопіткої роботи, подбали, щоб їхні саджанці  були правильно посаджені та добре прижилися.

На ділянці закладались часткові культури в місцях відсутності молодого зеленого підросту, Основна порода, якою заліснювали раніше зрубані ділянки – ялиця біла (Abies alba).

Після того, як майбутній ліс був висаджений, юним помічникам лісівників щиро подякувала за сумлінність директор лісгоспу Ольга Олень. Школярам на згадку про акцію було подаровано пам’ятні подарунки. До привітань приєдналися і інші гості. А митець Василь Свалявчик на згадку про чудово проведену днину подарував Ользі Олень власну картину.

Підлітки довго ділилися позитивними враженнями від зробленого, від щастя, яке відчули, закладаючи майбутній ліс.   А це, як ніщо інше важливіше, тішить лісівників, адже на зміну їм прийде нове, гідне покоління, якому небайдужа доля нашого довкілля, яке мудро продовжуватиме лісову справу на землі.

Усі учасники акції набули досвіду з садіння лісових культур, ознайомилися з виробничими турботами лісівників та отримали позитивний настрій від спілкування з весняним лісом. Їм було приємно,   що посаджені на позитиві деревцята, через десяток років перетворяться у молодий ліс, який буде милувати око і приносити користь.

Такі акції дають змогу молоді зрозуміти, скільки часу і зусиль потрібно, аби виростити ліс, також дозволяють по-іншому оцінити власну і чужу роботу, вкладену у примноження зеленої скарбниці краю. Нехай цей лiс буде першим зеленим посланням, яке вони створили для майбутнiх поколiнь! Мимоволi пригадуються слова вiрша Максима Рильського, який людське достоїнство узалежнює вiд вмiння шанувати та любити лiсовi багатства.

Загалом і інші заходи в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» у ДП «Великоберезнянський лісгосп» проходять успішно. Лісові культури будуть рости і через роки радувати своєю величчю та красою, а кожен учасник, напевне, назавжди запам’ятає день, коли зробив особистий внесок в озеленення рідного краю.

Адміністрація підприємства висловлює щиру подяку всім, хто приєднався до посадки лісу в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» та сподівається, що з кожним роком, бажаючих зробити таку гарну справу, ставатиме більше.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар