Дивує цвітом угорський бузок

 

 

Рідкісний червонокнижний вид бузка угорського бережуть лісівники Жорнавського лісництва в урочищі Борсучини. У травні червонокнижні кущі зацвіли рожевим квітом, наповниши навколишню місцевість ніжним ароматом.

За життєвою формою бузок угорський, він же східнокарпатський — чагарник заввишки до 3-5 м із широкоовальними гладенькими листками, на верхівці загостреними, до 12 см завдовжки, темно-зелені зверху та сіро-зелені знизу. Квітки світло-бузкові або рожеві, пахучі, зібрані у невелику прямостоячу волоть, котра розвивається з верхівкової бруньки.Цвіте пізніше від бузку звичайного на 15—20 днів у травні-червні з четвертого року життя, цінується за приємний запах та довготривале цвітіння. Квітки — у негустих прямостоячих волотях, які розвиваються з верхівкової бруньки. Плодоносить у вересні. Розмножується насінням.

Заборонено збирання квітів, несанкціоноване викопування для пересаджування, руйнування й порушення екологічного режиму локаліте-тів, зокрема осушення територій та штучна посадка декоративних видів, суцільні рубки лісу в місцях зростання виду.

Пильно охороняє бузкову долину майстер лісу Микола Чурей. Він планує впорядкувати місцину, адже червонокнижні рослини можуть цікавити туристів, учнівську юнь, любителів природи.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар