Дбають про майбутні ліси

 

 Колискою лісу називають лісові розсадники, бо саме з них за допомогою лісівників «покрокує» тендітний садивний матеріал на відповідні площі. Ретельно ставляться дл роботи у шкілках і розсадниках фахівці Жорнавського лісництва. Адже маленькому деревцю потрібна особлива увага.

Своєчасний догляд за лісовими культурами – обов’язкова вимога у роботі лісівників. У комплексі всіх агротехнічних заходів, спрямованих на забезпечення високого виходу стандартного садивного матеріалу, обробіток ґрунту в розсаднику має першочергове значення. Правильний та своєчасний обробіток ґрунту - це один з дуже важливих заходів високої агротехніки в розсадниках.

Цьогоріч в лісництві посіяли і висадили переважно ялицю білу, оскільки цей вид хвойних дерев   дуже важливий для   заліснення карпатських схилів. Шкілка займає   2 сотини, а розсадник – 3 сотини. Тут завжди прополото сходи і насадження, періодично розпушується грунт, вносяться добрива, знищуються шкідники. Без перебільшення, вирощування саджанців – гордість лісництва.

«Лісовий розсадник – це живий організм, який не спроможний рости і розвиватися самостійно, тому йому необхідні турбота й догляд», – зазначає   лісничий , заслужений лісівник України Юрій Гачкайло.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар