Лісівники розпочали збір врожаю

 

 

Протягом літа лісівники нашого підприємства готувалися і до осінньої кампанії зі збору насіння деревних порід.

Справа в тому, що деревні рослини плодоносять не щорічно, а через певні проміжки часу, і врожай насіння у різні роки теж буває неоднаковим. Бук, дуб, ялиця, сосна дають врожай рідше, ніж береза, клен, ясен, вільха. Неоднаково плодоносять дерева, що ростуть окремо на просторі та дерева, які ростуть у насадженні.Тому для виконання лісокультурних заходів, своєчасної організації збору і переробки лісонасінної сировини важливо знати очікуваний урожай насіння та періодичність плодоношення.

З цією метою фахівці нашого щороку ведуть фенологічні спостереження. Об'єктом спостережень є сезонні явища живої природи, зокрема цвітіння та плодоношення. Переважно спостереження ведуться за основними лісоутворюючими породами, як бук лісовий, дуб звичайний, ясен звичайний, ялиця Дугласія, ялиця біла та інші.

Попередні дані засвідчують, що насіння цього року буде зібрано у потрібній кількості, а його якість також здебільшого відповідатиме стандартам. До речі, такі очікування підтверджують і перші кілограми заготовленого насіння окремих деревних порід.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар