Лютянські лісівники підготували «лісові їдальні»

 

 

У ліси Закарпаття прийшов жовтень. Золота осінь красива, але важка пора року. І тільки найміцніший переможе. Найтяжче в зимовий період буває звірам і птахам. Тому працівники Лютянського лісництва заздалегідь подбали про них.

«Хороший господар починає підгодівлю ще в кінці жовтня-листопаді, таким чином привчаючи звірів і птахів до місць, де їх чекають корми. З випаданням великого снігу, підгодівля тварин стає актуальнішою. Єгері стежать, щоб у підгодівельних майданчиках і в годівницях було зерно, коренеплоди, сіно. Як правило, корми підвозять раз в три доби», — повідомляє лісничий Микола Кірик.

Навесні спеціально для підгодівлі лісівники висівають овес, кукурудзу. На території лісництва є шість підгодівельних майданчиків. Переважно, кабана підгодовуємо кукурудзою. Для оленя і козулі лісівники розставляють кізлики і розвішують віники. Велику увагу й допомогу в підгодівлі та охороні від браконьєрів надають єгері з Українського товариства мисливців та рибалок «Лісівник».

За словами провідного районного мисливствознавця Юрія Повханича, кількість диких мисливських тварин у лісах Великоберезнянщини знаходиться у межах оптимальної чисельності. Це свідчить про забезпечення раціонального та невиснажливого використання дикої фауни.

Юрій Повханич розповідає: «Облік мисливської фауни здійснюють методом шумового прогону на пробних площах та маршрутним методом, тобто рахують тварин за слідами на снігу. У місцях скупчення тварин біля підніжжя гір, схилів, біля годівниць облік здійснюється візуальним методом. Також використовується анкетно-опитовий метод обліку. Найчисельнішими виявилися цього разу козулі, білки, зайці, лисиці та куниці».

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар